Knihy jsou podobné domovu,do kterého se vracíme i za největší bouřky.

Návštěva dětí z mateřské školy v knihovně

Dne 19. 1. 2012 se děti z Mateřské školy Suchý vydaly na návštěvu místní knihovny. Děti po cestě hledaly fáborky, které je dovedly k cíli (knihovně). Odměnou za nalezené fáborky jim byly malé obrázky, které později využily v knihovně při programu.

V knihovně se děti krátce seznámily s historií knih a knihoven. Pomocí získaných obrázků se dozvěděly, jaké druhy knih existují. Paní ředitelka mateřské školy přečetla pohádku „O pejskovi a kočičce - Jak pekli dort“. Poté konečně došlo k důkladné prohlídce knihovny a některých dětských knížek.

Nakonec nechyběla sladká odměna a pozvání od maňáska Kašpárka (ten je celým programem doprovázel) na další návštěvu knihovny.

Večer v knihovně

Dne 3. února 2012 se uskutečnila v místní knihovně akce s názvem „Večer v knihovně". Akce se zúčastnilo 9 dětí. Děti si nejprve v malém testu ověřily své znalosti z pohádek a večerníčků. Aby to neměly tak jednoduché, musely jednotlivé otázky venku najít. Po malém občerstvení následovalo povídání o knihách a místní knihovně. Poté se předčítalo z knihy Ondřeje Sekory „Knížka Ferdy Mravence“, ve které se mj. dozvěděly kdo je Ferda, jak se dostal z mraveniště a o jeho parádní jízdě na hlemýždi.

Myslím, že se večer podařil a děti odcházely domů spokojené.

Knihovna Suchý Suchý 99
Suchý